Poznaj specyfikę zetownika zimnogiętego

Najczęściej stosowanych kształtowników jest Zetownik zimnogięty. Jego nazwa ma swoje źródło w przekroju poprzecznym tego rozwiązania, bo przypomina on właśnie literę Z. Profil zetownik składa się zatem z elementu pionowego oraz dwóch półek. Te mogą mieć zróżnicowane wymiary, osoby zgłaszające zapotrzebowanie na zetownik Magnelis mogą więc bez trudu znaleźć rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom.

Przeznaczenie zetownika zimnogiętego

Zetownik zimnogięty, dzięki swojemu kształtowi, ma co najmniej kilka unikatowych właściwości. Na pierwszy plan wydaje się wysuwać charakterystyczna dla niego wytrzymałość. Nic więc dziwnego, że bardzo często możemy się z nim spotkać w halach stalowych, gdzie są konstrukcjami drugorzędnymi, które mocuje się do konstrukcji głównych.

Najważniejszym zadaniem rozwiązań z wykorzystaniem zetownika zimnogiętego wydaje się umożliwienie zamocowania okładzin ściennych, które wykonano z blach stalowych, elewacji drewnianej lub płyt stalowych. Właściwości zetowników przyczyniają się do tego, że możemy je spotkać również montując pokrycia dachowe.

Jak wybrać dobry zetownik?

Może się wydawać, że gdy wybieramy zetownik zimnogięty cena tego rozwiązania powinna mieć kluczowe znaczenie. Warto jednak pamiętać, że choć jest ona ważna, nie jest wcale jedynym aspektem, na który dobrze jest zwrócić uwagę. Szukając odpowiedniego zetownika należy przeanalizować również jego wysokość, wymiary półki oraz grubość materiału.

Zetownik zimnogięty powinien charakteryzować się długą żywotnością. Nic więc dziwnego, że analizuje się także jakość stali, która została użyta do jego produkcji oraz kategorię korozyjności informującą o tym, w jak agresywnym środowisku można go stosować.