Rękawiczki jednorazowe medyczne i do kontaktu z żywnością

Rękawiczki jednorazowe to produkt, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Rękawiczki jednorazowe występują więc w bardzo różnych rodzajach,a ich zakup nie stanowi najmniejszego problemu.

Rękawiczki jednorazowe: jakie można kupić?

W sprzedaży dostępne są między innymi bezpudrowe rękawiczki jednorazowe. Są to jednorazowe rękawiczki diagnostyczne, które wykorzystywane są w laboratoriach, szpitalach, przychodniach, gabinetach stomatologicznych. Na rynku dostępne są także jednorazowe rękawiczki foliowe. Jednorazowe rękawiczki foliowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Rękawiczki foliowe używane są w barach, restauracjach, cukierniach, zakładach przetwórstwa żywności.

Rękawiczki foliowe zobaczyć można także na każdym samoobsługowym stoisku z owocami, warzywami i pieczywem. Rękawiczki foliowe, które stykają się z żywnością muszą posiadać atest wydany przez Państwowy Zakład Higieny. Potwierdza on, że rękawiczki jednorazowe foliowe są bezpieczne. Rękawiczki jednorazowe foliowe znajdują się też przy dystrybutorach paliw w CPN.

Z jakich materiałów produkowane są rękawiczki jednorazowe foliowe?

Rękawiczki jednorazowe foliowe wyglądają na bardzo delikatne, ale w rzeczywistości są naprawdę wytrzymałe. To zasługa materiału, z którego są wykonane. Do produkcji jednorazowych rękawiczek foliowych wykorzystywana jest folia HDPE. Jest to rodzaj polietylenu odznaczające się dużą gęstością. Istotne jest to, że rękawiczki foliowe jednorazowe można kupić w bardzo niskiej cenie. Opakowania zawierają na ogół sto sztuk.