Zetownik zimnogięty – co warto wiedzieć przed zakupem?

Jednym z najpopularniejszych kształtowników dostępnych na rynku jest zetownik zimnogięty. Znajduje zastosowanie w szeroko rozumianej branży budowlanej, a jego odpowiedni wybór w dużej mierze przesądza o trwałości inwestycji.

Dziś na rynku możemy mówić o szczególnie dużym wyborze zetowników. Jest on korzystny z punktu widzenia kupujących, aby jednak skorzystać z niego w pełni, dobrze jest dowiedzieć się, czym powinien charakteryzować się profil zetownik, którego potrzebujemy.

Zalety zetownika zimnogiętego

Zetownik Magnelis oraz inne rozwiązania zimnogięte cieszą się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że opisuje się je jako wyjątkowo wytrzymałe. Oczywiście, w samym ich obrębie możemy mówić o dużym zróżnicowaniu, które narzuca nam choćby konieczność analizowania klasy korozyjności.

Co do zasady jednak mamy do czynienia z rozwiązaniami charakteryzującymi się nie tylko wysoką wytrzymałością w stosunku do masy, ale również lekkością, sztywnością i trwałością. Zetowniki zimnogięte są też odporne na różne warunki atmosferyczne, mają wszechstronne zastosowanie i są dostępne w sprzedaży w dużym wyborze grubości i kształtów.

Co decyduje o trafnym wyborze?

Nietrudno się domyślić, że wtedy, gdy poszukiwany jest zetownik zimnogięty cena takiego rozwiązania jest brana pod uwagę w pierwszej kolejności. Z pewnością jednak nie jest ona jedynym czynnikiem, który należy przeanalizować. Jak już wspomniano, duże znaczenie dla kupujących ma klasa korozyjności, warto więc dokonywać zakupu odpowiadającego środowisku, w jakim ma funkcjonować zetownik.

Nie wolno też zapominać o tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem zbyt ważnym, aby sięgać po zetowniki niewiadomego pochodzenia. Ten może być rozczarowujący nawet pomimo teoretycznie atrakcyjnych parametrów.