Kluczowe kryteria przy wyborze zetownika zimnogietego

Gdy pyta się nas o to, ma co zwracać uwagę wybierając zetownik zimnogięty cena tego rozwiązania bywa pierwszym skojarzeniem. Nie jest ona mała, a nam zwykle zależy nie tylko na wysokiej jakości zetownika, ale również na tym, aby jego zakup był opłacalny. Choć jednak argument cenowy jest mocny, nie jest jedynym, którym warto się zainteresować. O czym jeszcze pamiętać analizując zetownik Magnelis?

Odpowiedni dobór kategorii korozyjności

Zetownik zimnogięty, który planujemy kupić, nie będzie wykorzystywany w przypadkowym miejscu. Na ostateczną decyzję powinna mieć więc wpływ wiedza na temat agresywności środowiska, z jaką mamy do czynienia. Zetowniki muszą być odpowiednio oznaczone, dla ich żywotności kluczowe znaczenie wydaje się mieć przy tym kategoria korozyjności.

Ta oznaczona jest symbolami od C1 do C5. Profil zetownik z oznaczeniem C1 zwykle jest rozwiązaniem stosunkowo tanim. Nie każdy może jednak pomyśleć o jego zakupie, bo taka kategoria korozyjności oznacza dopuszczalność stosowania jedynie przy bardzo małej agresywności środowiska. Zetownik sprawdzi się w ogrzewanych budynkach i sklepach, z pewnością jednak może być rozczarowujący w przypadku budynków produkcyjnych, w których wilgotność jest podwyższona.

Właściwy dobór materiału

Szukając odpowiedniego zetownika zimnogiętego dobrze jest też zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinny być one wykonane. Nietrudno się domyślić, że jest to stal walcowana na zimno, może mieć ona jednak różne granice plastyczności oraz klasy cynkowania. Ponownie, kluczowe znaczenie ma to, w jakich warunkach będzie wykorzystywany zetownik. Im są one trudniejsze, tym większa staranność należy włożyć w poszukiwanie najlepszego rozwiązania.